Vienadieniai kontaktiniai lęšiai

Vienadieniai, kitaip dar vadinami, vienkartiniai kontaktiniai lęšiai – tai lęšiai, skirti nešioti tik vieną dieną, panaudojus juos reikia išmesti. Dėl šios priežasties šie kontaktiniai lęšiai itin patogūs kelionėse ar aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms.

Kitas vienadienių kontaktinių lęšių privalumas yra tas, kad jų nereikia nei dezinfekuoti, nei valyti, nėra net poreikio lęšių laikymo konteineriams, nebent norėtumėte trumpam juos išsiimti ir pailsinti akis. Be to, vienadieniai kontaktiniai lęšiai išimami prieš naktį, todėl infekcijos tikimybė sumažėja iki minimumo. Vienadienių kontaktinių lęšių maksimalus nešiojimo laikas yra 12 valandų. Dėl trumpos nešiojimo trukmės vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra vieni iš saugiausių ir populiariausių kontaktinių lęšių rinkoje, todėl jie ypatingai rekomenduojami alergiškiems ir jautrias akis turintiems žmonėms. Daugelis rūkančių žmonių taip pat įvertina kasdieninių kontaktinių lęšių privalumus – „Nauja diena – nauja lęšių pora“. Kasdien naudojant vis naują kontaktinių lęšių porą, sumažinama apnašų susidarymo, akių sudirgimo ar paraudimo tikimybė.

Daugelio akių specialistų teigimu, kuo dažniau keičiate kontaktinius lęšius (jokiu būdu jų nenešiojate pasibaigus galiojimo laikui), bei kruopščiai juos prižiūrite, tuo sveikesnės jūsų akys.

Kalbant apie vienadienių kontaktinių lęšių kitus privalumus ir savybes, jie išsiskiria minkštumu, lankstumu bei patvarumu. Nešiodami vienadienius lęšius, išvengsite akių ragenos įbrėžimų, išsausėjusių akių sindromo, diskomforto jausmo ir įvairių rimtesnių akių susirgimų, o išimtiniais atvejais, net apakimo.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai ypatingai rekomenduojami esant akių ydoms: 
astigmatizmo, presbiopijos, trumparegystės ir toliaregystės atvejais. Šie kontaktiniai lęšiai užtikrina ryškų regėjimą – jie yra ypatingai patogūs ir paprastai nesukelia akių uždegimų.

Kaip ir visi kontaktiniai lęšiai, taip ir vienkartiniai, patartina, kad būtų parinkti akių priežiūros specialisto ir jo pagalba įdedami, nors iš tiesų procesas yra gana paprastas ir greitas. Įgudę juos patys įsidėsite ir išsiimsite be jokio vargo.

Turbūt vienintelis vienadienių kontaktinių lęšių trūkumas – tai jų kaina. Jei norima vienadienius kontaktinius lęšius nešioti kasdien, per metus tenka įsigyti apie 360 porų. Nors kaip vienetas šie lęšiai kainuoja mažiau, nei ilgalaikiai kontaktiniai lęšiai, metų bėgyje paprastai jiems išleidžiama daugiau nei ilgalaikiams.

Bendrai tariant, įsigiję vienadienius kontaktinius lęšius, kiekvieną dieną nešiosite po naują lęšių porą, jūsų regėjimas išliks ryškus ir skaidrus. Jei jums riekia patogių ir matymo ryškumą užtikrinančių lęšių, tuomet vienadieniai kontaktiniai lęšiai kaip tik jums. Nebijokite atsikratyti varginančių akinių, įsigykite kontaktinius lęšius ir jums neteks daugiau nerimauti dėl blyškaus ar susiliejusio vaizdo.

Svarbu tik atminti, kad prieš įsidedant vienadienius kontaktinius lęšius, lygiai taip pat kaip ir kitus kontaktinius lęšius, būtina laikytis higienos reikalavimų – kruopščiai nusiplauti rankas.