Toriniai kontaktiniai lęšiai: ką verta žinoti?

Turbūt esate girdėję apie torinius kontaktinius lęšius regėjimui koreguoti, bet kam jie skirti ir ar jie veikia? Apžvelgę bendrus torinių kontaktinių lęšių bruožus, leisime Jums suprasti, kada jie naudojami ir ar jie Jums reikalingi.

Kas yra toriniai kontaktiniai lęšiai?

Įprasti kontaktiniai lęšiai turi sferinį paviršių: primena paplūdimio kamuolio šono gabalėlį, kai tuo tarpu toriniai lęšiai savo geometrine forma primena spurgos šono gabalėlį. Torinio kontaktinio lęšio forma sukuria kitokią refrakciją, arba fokusavimą, paremtą vertikalia ir horizontalia orientacija. Judant aplink lęšį, refrakcija palaipsniui mažėja arba didėja.

Kontaktiniai lęšiai astigmatikams

Toriniai kontaktiniai lęšiai koreguoja astigmatizmą, atsiradusį dėl skirtingo ragenos arba lęšio lūžio Jūsų akyje (taikoma įprastam astigmatizmui, ragenos astigmatizmui ar lęšio astigmatizmui).

Esant šiems atvejams, ragena arba lęšis išgaubtas taip, kad refrakcija tarp vertikalių ir horizontalių plokštumų skiriasi. Dėl šios priežasties susilieja vaizdas ir sunku aiškiai matyti smulkias detales, o kartais vertikalios linijos atrodo pakrypę.

Torinių kontaktinių lęšių galimybė teikti skirtingą lūžio jėgą vertikalioms ir horizontalioms plokštumoms, specialiai pritaikyta problemai, kuri sukelia astigmatizmą.

Torinių kontaktinių lęšių parinkimas

Torinius kontaktinius lęšius, kaip ir kitus lęšius, Jums turi išrašyti akių gydytojas, kuris parinks Jūsų regėjimui tinkamus lęšius, bei juos pritaikys. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, jei manote, kad Jums reikalingi kontaktiniai lęšiai astigmatikams, ar kitoms regėjimo problemoms spręsti.

Pritaikymas ypatingai svarbus toriniams lęšiams

Kadangi toriniai kontaktiniai lęšiai turi tam tikrą orientaciją, Jūsų akyje jie turi užimti teisingą padėtį. Lęšių gamintojai kuria torinius lęšius su funkcijomis, padedančiomis jiems išlikti ten, kur jie ir įdėti, įskaitant:
Plonas-storas sritis
Lęšio trumpinimą – apačioje jie šiek tiek nukirsti; 
Balansavimą, kur lęšiai turi būti truputį storesni ar sunkesni.

Vien iš sudėtingos gamybos technologijos galima spręsti, kodėl taip svarbu torinius kontaktinius lęšius pritaikyti individualiai. Toriniai kontaktiniai lęšiai, taip pat kaip ir žemės pusiaujis turi vidurinę ašį, kuri užtikrina ryškų ir aiškų regėjimą. Jei kontaktiniai lęšiai Jums netinka ir pasislenka iš jiems skirtos vietos, tas pats nutinka ir su regėjimo aiškumu.

Torinių kontaktinių lęšių tipai

Toriniai kontaktiniai lęšiai skirti ir kitiems regėjimo sutrikimams koreguoti. Jų nešiojimo laikas nustatomas individualiai, bet turite galimybę rinktis tiek vienadienius, tiek spalvotus torinius lęšius ir pan.

Toriniai lęšiai gali būti ir minkštieji, ir kietieji. Kietieji dujoms pralaidūs toriniai lęšiai geriau išlieka ten, kur ir turi būti, tačiau prie jų iš pradžių gali būti sunkiau įprasti. Be to, kietieji lęšiai gali įtakoti polinkį akių sausumui ir jautrumui. Minkštieji toriniai lęšiai patogesni ir lengviau naudojami, bet reikalauja papildomų pastangų, stengiantis juos išlaikyti vietoje.

Prieš įsigydami torinius kontaktinius lęšius, lygiai taip pat kaip ir kitus lęšius, pasitarkite su savo akių gydytoju, kuris parinks tinkamiausius ir pritaikys Jūsų gyvenimo būdui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *