Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai — Kontaktinių Lęšių Kainų Palyginimas ir Atsiliepimai | InfoLesiai.LT

Atsiprašome www.infolesiai.lt šiuo metu tvarkosi svetainę. Prekes galėsite įsigyti netrukus.

Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai

Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai - tai kontaktiniai lęšiai, skirti žmonėms, turintiems presbiopijos regėjimo sutrikimą. Presbiopija - tai su amžiumi atsiradusi toliaregystė, kai akys praranda galimybę ryškiai ir aiškiai matyti iš arti, pavyzdžiui, skaitant. Norėdami išvengti šio diskomfoto jausmo, rinkitės multifokalinius kontaktinius lęšius.

Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai pagaminti iš lanksčios, deguoniai pralaidžios medžiagos. Kai kurie multifokaliniai kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami tik vieną dieną (vienadieniai lęšiai), panaudojus juos reikia išmesti ir sekančią dieną naudoti naują porą. Jei norite sutaupyti, rinkitės ilgalaikius multifokalinius kontaktinius lęšius, nešiojamus iki metų.

Pravartu rinktis multifokalinius lęšius, pagamintus iš silikono hidrogelio. Šie kontaktiniai lęšiai leidžia didesniam deguonies kiekiui prasiskverbti į akies rageną - taip užtikrinamas akių komfortas ir sveikata.

Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai, priklausomai nuo lęšių dizaino, veikia keliais skirtingais principais. Lęšių dizainas skirstomas į du pagrindinius tipus.

Pirmasis multifokalinių kontaktinių lęšių tipas yra pagrįstas simultaniniu regėjimu, kai lęšyje skirtingos dioptrijos išdėstytos koncentriškai. Dioptrijos pritaikytos keistis laipsniškai – artumo stiprumas centre, o tolumo periferijoje, arba tolumo stiprumas centre, o artumo periferijoje.

Kitas multifokalinių kontaktinių lęšių tipas yra multizoninis, kai dioptrijos išdėstytos besikeičiančiais artumo/ tolumo koncentriniais žiedais. Jūsų regėjimo sistema išmoksta atsirinkti regėjimo aštrumą priklausomai nuo to, kaip arti ar toli norite įžvelgti objektus, pavyzdžiui, jei žiūrite į tolimą objektą, artimus vaizdus smegenys automatiškai ignoruoja. Jei dvejojate, kuriuos multifokalinius kontaktinius lęšius pasirinkti, akių gydytojas Jums tinkamai parinks kontaktinių lęšių tipą.

Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai gali būti tiek kietieji dujoms pralaidūs (RGP arba GP), tiek minkštieji. Minkštieji kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami su pertraukomis, savaitgaliais ar kitomis progomis, jei Jums nepatinka juos nešioti visą dieną ar kiekvieną dieną. Minkšti multifokaliniai lęšiai paparastai yra patogiausi, bet dažniausiai kietieji GP multifokaliniai lęšiai dėl savo nelankstumo, Jūsų akims suteikia geresnį regėjimą. Prie kietųjų GP multifokalinių lęšių reikia šiek tiek priprasti, bet jie yra daug patogesni nešioti, jei pratinsite akis prie lęšių kiekvieną dieną.

Hibridiniai multifokaliniai kontaktiniai lęšiai - puiki nauja alternatyva. Šie lęšiai turi GP centrą ir yra minkšti pakraščiuose, todėl prie jų priprasti turėtumėte labai greitai.

Įvertinkite kietųjų ir minkštųjų, vienadienių bei ilgalaikių multifokalinių kontaktinių lęšių pliusus bei minusus ir išsirinkite sau tinkamiausius!