Kontaktiniai lęšiai sausoms akims

Jei kontaktiniai lęšiai, kuriuos nešiojate puikiai tinka, tačiau nuolat išsausėja akys, Jūsų akių gydytojas gali rekomenduoti kitus kontaktinius lęšius arba pakeisti jų nešiojimo grafiką. Šiandien siūlomas labai platus kontaktinių lęšių pasirinkimas, todėl visada galima išbandyti kitokius lęšius ir rasti žymiai patogesnius nei senuosius. Tik svarbu atminti, kad nešiojant kontaktinius lęšius, būtina kasdien atkreipti dėmesį į savo akių būkę. Jei akys parausta, ar jaučiamas diskomfortas, bet kokiu atveju verta pasikonsultuoti su savo akių gydytoju. Pateikiame keletą sprendimo būdų, kurie gali lemti patogesnį kontaktinių lęšių nešiojimą:

  • Vienadieniai (vienkartiniai) kontaktiniai lęšiai. Jei prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai kelia diskomfortą, pabandykite naudoti vienadienius lęšius. Jie geriausias sprendimas ypač tada, jei esate alergiški arba akys sunkiai pašalina ant kontaktinių lęšių susikaupiančius lipidus ir proteinus.
  • Mažesnį vandens kiekį turintys lęšiai. Galima daryti prielaidą, kad didesnį kiekį vandens turintys kontaktiniai lęšiai geriau drėkina akis ir yra patogesni; bet dažniausia yra visiškai priešingai. Didesnį vandens kiekį turintys lęšiai gali dehidratuoti ir imti kelti diskomfortą, ypatingai sausoje aplinkoje. Jei Jūsų akys sausos, rinkitės mažesnį vandens kiekį savo sudėtyje turinčius kontaktinius lęšius.
  • Silikono hidrogelio lęšiai. Tai naujausios kartos kontaktiniai lęšiai, kurie aprūpina akis žymiai didesniais deguonies kiekiais. Didesnio deguonies kiekio rezultatas – didesnis komfortas ir mažesnė tikimybė, kad akys išsausės. Populiariausi silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai yra: CIBA Vision gamintojo „Air Optix“, Bausch & Lomb gamintojo „PureVision“ ir Johnson & Johnson’s „Acuvue Advance“ ir „Oasys“.
  • PC technologijos lęšiai sausoms akims. Naujosios PC technologijos dėka buvo sukurti kontaktiniai lęšiai, specialiai pritaikyti akių sausumui sumažinti. Kaip pavyzdį galima būtų paimti CooperVision gamintojo „Proclear“ kontaktinius lęšius, kurie ypatingai tinka sausas akims turintiems slęšių nešiotojams – užtikrinamas švelnus komforto ir nuolatinio akių drėkinimo jausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *