Kontaktiniai lęšiai: makiažas ir kelionės

Naudojant kosmetikos priemones arba keliaujant, kontaktiniai lęšiai gali būti geriausias regėjimo korekcijos priemonės pasirinkimas. Pasinaudokite keliais patarimais, kaip prižiūrėti kontaktinius lęšius atliekant makiažą arba keliaujant.

Kontaktiniai lęšiai ir makiažas

Makiažo patarimai nešiojant kontaktinius lęšius:Kontaktinius lęšius visada įsidėkite PRIEŠ atlikdami makiažą.Prieš įsidėdami kontaktinius lęšius, kruopščiai nusiplaukite rankas.Akių šešėlius ar pieštuką padenkite labai švelniai, kad lęšiai neišslystų iš jiems skirtos vietos arba jų nepažeistumėte;Naudokite bekvapes ir bealiejes makiažo priemones.Naudokite vandeniui atsparų tušą ir akių kontūro pieštuką, kad neišteptumėte lęšių.Kontaktinius lęšius išsiimkite PRIEŠ nuvalydami makiažą.Makiažą nuvalykite hipoalerginiu, bealieju makiažo valikliu.Nedelsdami kreipkitės į akių gydytoją, jei akys paraudo, jaučiate skausmą, jos ašaroja arba sudirgusios.

Patarimai, ko nedaryti:

Nenaudokite makiažo priemonių (ar kontaktinių lęšių) jei akys patinę, paraudę, ar sujautrėję.Nesidalinkite makiažo priemonėmis su niekuo kitu.Nenaudokite seilių šešėlių paskirstymui, skysto akių kontūro pieštuko, ar akių tušo, kurio galiojimo laikas pasibaigęs.Nenaudokite akių kontūro pieštuko vidiniam akies vokui paryškinti (tarp blakstienų).Netepkite akių tušo ties blakstienų pagrindu – pradėkite nuo vidurio taško ir tepkite iki blakstienų galiukų.Nenaudokite blakstineų tušo su „blakstienų stiprinimo pluoštais“ – jis gali pažeisti kontaktinius lęšius.Nenaudokite dirbtinių blakstienų.Nenaudokite kontaktinių lęšių eidami į kirpyklą ar kosmetikos saloną. Net iš toli purškiamo plaukų lako dalelės ir garai gali pažeisti Jūsų kontaktinius lęšius.Nenaudokite lęšių dažydami plaukus, ar chemiškai juos sušukuodami.Nenaudokite plaukų lako atsimerkę.

Kelionės ir kontaktiniai lęšiai

– Jei keliaujate tik su rankiniu bagažu, į lėktuvą leidžiama įsinešti tik nedidelius kiekius akių lašų ir kitų skysčių. Didesnės talpos ir kiekio skysčius privaloma vežtis registruotame bagaže, todėl prieš keliaudami, pasidomėkite, kokios talpos ir kokį kiekį skysčių galima vežtis rankiniame bagaže.
– Keliaudami lėktuvu, stenkitės savo kontaktinius lęšius, jų dėklą ir priežiūros skystį laikyti rankiniame bagaže, nebent norite, kad Jūsų kontaktiniai lęšiai nusileistų Cincinatyje, kai tuo tarpu skrendate į Honolulu. 
– Lėktuvų kabinose dažnai būna labai sausa, dėl to nešiojant kontaktinius lęšius akys gali labai išsausėti – turėkite kelioninės talpos akis drėkininačių lašų ir diskomforto išvengsite. 
– Keliaujant patogu rinktis vienadienius kontaktinius lęšius, pavyzdžiui, Acuvue TrueEye – nereikia papildomai su savimi vežtis lęšių priežiūros skysčio. 
– Pasirūpinkite bent dviejomis papildomomis kontaktinių lęšių poromis, kurios pravers sugadinus, ar pametus nešiojamą lęšių porą. 
– Užuot vežęsi didelės talpos kontaktinių lęšių priežiūros skystį, rinkitės kelioninį dydį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *