Kaip išvengti lęšių sukeliamo diskomforto akims?

Kartais jaučiate, kad kažkas negerai su Jūsų kontaktiniais lęšiais? Jei taip, Jūs ne vieni, tačiau nėra priežasties juos nustoti naudoti ar tyliai kentėti. Labai tikėtina, kad pakeitus kontaktinius lęšius, jų priežiūros skystį, ar kasdieninius įpročius, lęšiai taps žymiai patogesni.

Tam, kad nustatytumėte diskomforto, atsiradusio nešiojant lęšius priežastis, geriausia kreiptis į savo akių gydytoją. Vizito metu gali paaiškėti, kad atsiradęs akių diskomfortas signalizuoja rimtesnius akių susirgimus.

Atminkite: jei Jūsų akys nesijaučia gerai, prastai atrodo, ar blogai matote, būtina kreiptis į akių specialistą, kad nustatytų priežastis. Kartais negydomas nedidelis akių sudirgimas gali išsivystyti į sunkesnę problemą, dažniausiai keliančią grėsmę regėjimui.

Pasinaudokite patarimais žemiau, kaip spręsti nepatogių lęšių sukeltas problemas: 
– Įsidėjus kontaktinius lęšius, akys degte dega. Taip neturėtų nutikti įsidėjus lęšius, tačiau dažniausia priežastis – netyčinis lęšių užteršimas. Gali būti, kad lęšiai turėjo kontaktą su kūno priežiūros priemonėmis, muilu, drėkikliais, kvepalais ar dekoratyvinės kosmetikos preimonėmis. Šios medžiagos gali įtakoti deginantį jausmą akyse, todėl svarbu naudoti drėkiklių ir kvapų neturintį muilą, bei nealergizuojančias makiažo priemones. Pasitaikius tokiems atvejams, rekomenduojama naudoti vienadienius lęšius, kuriuos nešiojant tik vieną dieną ir po to išmetant, sumažėja užkrėtimo rizika. 
– Nešiojant lęšius, nuolat juntamas svetimkūnis akyse. Kontaktiniai lęšiai būna įvairaus diametro ir išlinkimo. Jei lęšių diametras ar išlinkimas Jums netinkamas, tikrai jausite diskomfortą. Jei lęšiai per daug plokšti, mirksint, blakstienos bus linkę juos išstumti. Netinkamo dydžio lęšiai gali netgi sukelti ragenos dilimą. Diskomfortas nešiojant lęšius gali atsirasti ir dėl ant jų susikaupusių lipidų ir proteinų sluoksnio. Apnašos ant lęšių ilgainiui susikaupia net jei tinkamai juos prižiūrite, tad pakeitus nauja pora, diskomforto jausmas turėtų dingti. 
– Vartoju daug kavos ir/ ar alkoholio, ir/ arba rūkau. Jei geriate daug kavos ar dažnai vartojate alkoholį, arba mažai geriate vandens, akys nešiojant kontaktinius lęšius gali išsausėti. Išsausėjus akims jos gali imti trūkčioti. Mažiau vartojant alkoholio ar geriant kavos, per dieną išgeriant bent du litrus vandens, akių išsausėjimas turėtų dingti. 
– Negaliu kasdien nešioti kontaktinių lęšių tiek laiko, kiek norėčiau. Diskomfortas, atsiradęs baigiantis dienai, lęšių nešiotojams dažnai yra nemenkas iššūkis. Tikras perversmas tokiomis aplinkybėmis yra silikono hidrogelio lęšiai, kurie praleidžia didelius kiekius deguonies ir yra mažiau linkę dehidratuoti. Kitas patarimas, padėsiantis išvengti akių diskomforto – rinkitės minkštuosius kontaktinius lęšius, kurių sudėtyje yra mažiau vandens. Didelį kiekį vandens turintys lęšiai sausoje aplinkoje kartais linkę dehidratuoti labiau ir tapti nepatogūs. Minkštų lęšių pakeitimas dujoms pralaidžiais lęšiais, taip pat gali sumažinti sausumo simptomus.
– Daug laiko praleidžiu prie kompiuterio. Ilgai dirbant kompiuteriu, akys gali išsausėti, parausti, ar imti trūkčioti. Viena iš priežasčių – retesnis mirksėjimas. Tokiu atveju patartina rinktis kontaktinius lęšius, skirtus linkusioms išsausėti akims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *