Kaip išsirinkti kontaktinius lęšius?

Tinkamų kontaktinių lęšių išsirinkimas – tai sprendimas, kurį geriausia būtų priimti kartu su savo akių gydytoju. Teisingas pasirinkimas priklauso nuo daugelio dalykų, įskaitant akių refrakciją ir tai, kaip ilgai Jūsų akys gali toleruoti kontaktinius lęšius. Svarbu ir tai, ko Jūs tikitės, ar kiek laiko galėsite skirti lęšių priežiūrai.

Štai keletas dalykų, kuriuos būtina įvertinti, renkantis kontaktinius lęšius:

Kaip dažnai nešiosite kontaktinius lęšius?

Planuojate lęšius nešioti kasdien, savaitgaliais ar tik ypatingais atvejais? Dauguma žmonių naudoja minkštuosius kontaktinius lęšius, kurie paprastai patogūs tiek visą dieną, tiek dalį dienos. Kitavertus, kietieji dujoms pralaidūs lęšiai paprastai turi būti nešiojami kasdien, kad būtų patogūs.

Kiek svarbus Jūsų regėjimo ryškumas?

Nors kietieji dujoms pralaidūs kontaktiniai lęšiai iš pradžių reikalauja daugiau laiko prie jų priprasti, tačiau su jais regėjimas paprastai ryškesnis ir aštresnis nei su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais, ypatingai jei esate astigmatikas.

Išbandėte minkštuosius kontaktinius lęšius ir likote nusivylę regėjimo ryškumu? Apsvarstykite galimybę pereiti prie kietųjų lęšių.

Ar galėsite skirti pakankamai laiko lęšių priežiūrai?

Tam, kad išvengtumėte rimtų, su kontaktinių lęšių nešiojimu susijusių susirgimų, įskaitant grybelinę akių infekciją, svarbu naudoti lęšių priežiūros skystį, kurį rekomendavo Jūsų gydytojas.

Nors rinkoje pasirodę vienadieniai kontaktiniai lęšiai sumažino kai kurių akių infekcijų riziką, vienadienių kontaktinių lęšių priežiūra taip pat būtina, kad Jūsų akys išliktų sveikos. Žinoma, jei nenorite ar negalite kas vakarą rūpintis lęšių valymu ir dezinfekavimu, geriausias pasirinkimas yra vienadieniai lęšiai, kuriuos po dienos nešiojimo tiesiog išmesite ir kitą dieną pakeisite nauja lęšių pora.

Ar aktualu kontaktinių lęšių neišsiimti nakčiai?

Norite kontaktinius lęšius nešioti nuolat (ir per naktį)? Kai kurie kontaktiniai lęšiai praleidžia didelį kiekį deguonies, todėl akys puikiai aprūpinamos deguonimi ir galima su jais miegoti. Tačiau, verta atminti, kad nuolatinis kontaktinių lęšių nešiojimas vis tiek nėra 100% saugus. Jei ketinate įsigyti prailginto nešiojimo lęšius, akių gydytojas įvertins, kaip Jūsų akys toleruoja lęšius nakties metu ir patvirtins, ar juos Jums nešioti saugu.

Norite pakeisti akių spalvą?

Spalvoti kontaktiniai lęšiai – tai galimybė ne tik paryškinti ar pakeisti akių spalvą, bet ir pakeisti įvaizdį. Vakarėliui galite rinktis ir specialiųjų efektų – katės ar vampyro įvaizdį padėsiančius sukurti kontaktinius lęšius. Visi lęšiai, įskaitant spalvotus ir specialiųjų efektų, yra laikomi medicininėmis priemonėmis, todėl juos įsigykite tik specializuotose optikos prekių pardavimo vietose ir patartina su gydytojo receptu.

Kiek galite išleisti lęšiams?

Kontaktiniai lęšiai pilnai nepanaikina poreikio akiniams (rekomenduojama daryti pertraukas), todėl apskaičiuokite, kiek išleisite lęšiams ir kaip tai įtakos Jūsų biudžetą. Nepamirškite įtraukti ir kontaktinių lęšių priežiūros skysčio kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *