Kaip gydyti kontaktinių lęšių sukeltą diskomfortą?

Ar Jūsų kontaktiniai lęšiai patogūs? Jei karts nuo karto akyse jaučiate diskomforto, akių išsausėjimo jausmą, vienas ar keletas iš žemiau aprašytų gydymo būdų padės Jums vėl jaustis patogiai nešiojant kontaktinius lęšius ir džiaugtis geru regėjimu.

Dirbtinės ašaros

Dirbtinės ašaros – tai medicininis peparatas, kurį galite įsigyti praktiškai bet kurioje vaistinėje, jis Jums padės sumažinti karts nuo karto pasikartojantį akių išsausėjimą. Laikykitės savo akių gydytojo nurodymų ir naudokite tik tuos lašus, kuriuos jis rekomendavo, nes kai kurie akių lašai nesuderinami su tam tikrais lęšių priežiūros skysčiais. Netinkami akių lašai gali pakeisti kontaktinių lęšių spalvą, arba visiškai sugadinti lęšius. Taip pat, ne visi akių lašai sukurti ir pritaikyti naudoti kartu su kontaktiniais lęšiais.

Akių sausumui mažinti nenaudokite akių paraudimui mažinti skirtų lašų, jų tikslas – suspausti akių kraujagysles. Šie lašai mažina paraudimą, bet negydo akių išsausėjimo.

Maisto papildai

Tam, kad bet kurie kontaktiniai lęšiai būtų patogūs, ašarų liaukos turi gaminti pakankamai ašarų akių drėkinimui. Tačiau, svarbu ne tik gaminamų ašarų kiekis, bet ir jų kokybė. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti prasta ašarų cheminė sudėtis, kuri gali įtakoti ašarų išdžiūvimą – tai tokia pat didelė problema kaip ir nepakankamas ašarų gaminimasis.

Atliktų tyrimų duomenimis, Omega-3 riebalų rūgštys, randamos lašišoje ir kitose žuvyse, taip pat kaip ir linų sėmenų aliejus, gali pagerinti riebalinę ašarų sudėtį, kuri apsaugo nuo ašarų išdžiūvimo.

Punktalinė okliuzija

Punktalinė okliuzija – tai procedūra, kurios metu sustabdomas ašarų nutekėjimas blokuojant dvi nutekėjimo angas apatiniame akies voke. Parastai ji yra išbandoma laikinam laikui, pirmiausia, kad pasižiūrėti ar pastovi okliuzija bus veiksminga. Maži ašarų nutekėjimo kanalai blokuojami nedideliais kamščiais, kurie sustabdo ašarų nutekėjimą ir palengvina akių sausumo simptomus, ilgiau išlaikant ašaras akyje. Nuolatinis nutekėjimo angų uždarymas paprastai atliekamas su netirpiais kamščiais. Tačiau jei kamščius įdėjus kyla kokių nors problemų, jie gali būti pašalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *