Ką turėtumėte žinoti apie kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai – tai ne tik patogi ir puiki regėjimo koregavimo priemonė. Įsigijus lęšius svarbu atminti keletą patarimų, kuriais pasinaudoję išsaugosite gerą savo akių sveikatą:

1. Valymas ir dezinfekavimas. Netinkamai valydami ir dezinfekuodami kontaktinius lęšius, galite padidinti akių infekcijos riziką. Kiekvienus kontaktinius lęšius išėmus iš akių, prieš vėl įsidedant būtina valyti ir dezinfekuoti. Jūsų akių priežiūros specialistas patars geriausią kontaktinių lęšių priežiūros būdą, atsižvelgęs į kontaktinių lęšių tipą, kurį naudojate, alergijas, kurias galite turėti ir į tai, ar Jūsų akys linkę kaupti apnašas.

2. Konteinerių priežiūra. Kontaktinių lęšių priežiūra apima ir lęšių konteinerio valymą, nes jis yra potencialus infekcijos šaltinis. Kontaktinių lęšių konteinerį valykite lęšių priežiūros skysčiu ir palikite išdžiūti. Konteinerį keiskite nauju ne rečiau nei kas 3 mėnesius.

3. Lęšių keitimas laiku. Seni ar netinkamai pritaikyti kontaktiniai lęšiai gali subraižyti akis, ar įtakoti kraujagyslių įaugimą į rageną. Kadangi kontaktiniai lęšiai ilgainiui gali deformuotis, pakisti akies forma ar susilpnėti regėjimas, rekomenduojama reguliariai tikrinti akis ir įvertinti jų būklę. Vizitų dažnumas pas akių gydytoją planuojamas atsižvelgiant į Jūsų akių ir regėjimo būklę.

4. Ar kontaktiniai lęšiai Jums tinka? Netinkamas kandidatas kontaktiniams lęšiams nešioti galite būti jei: 
– dažnai kenčiate nuo akių infekcijos; 
– esate labai alergiški;
– akys sausos ir nepadeda gydymas;
– dirbate labai dulkėtomis darbo sąlygomis;
– neturite galimybės naudoti ir prižiūrėti kontaktinius lęšius.

5. Akių lašai ir lęšių priežiūros skystis. Bet kurie akių lašai, kuriuos naudojate, gali reaguoti su kontaktiniais lęšiais, todėl geriau vengti naudoti akių lašus. Geriau naudoti dirbtines akių ašaras, kurias rekomendavo Jūsų akių gydytojas. Lęšių priežiūrai naudokite tik specialų priežiūros skystį, nevalykite jų namų sąlygomis pagamintu druskos tirpalu, jis sukelia rimtus akių susirgimus ir infekcijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *