Ar vaikams galima nešioti kontaktinius lęšius?

Vienas iš dažniausių klausimų, kuriuos tėvai užduoda akių gydytojams: „Nuo kokio amžiaus mano vaikas gali nešioti kontaktinius lęšius?“. Kontaktinių lęšių nešiojimui amžiaus cenzo nėra, juos nešioja daug kūdikių ir vaikų, nors paaugliams kartais jie gali būti nerekomenduojami. Kitais žodžiais tariant, kiekvienas atvejis yra individualus.

Štai keletas aspektų, į kuriuos atkreipę dėmesį nuspręsite, ar kontaktiniai lęšiai yra geras pasirinkimas Jūsų vaikui.

Kai kurie kontaktiniai lęšiai gali sulėtinti trumparegystės progresavimą.

Atliktais miopijos (trumparegystės) tyrimų duomenimis, ortokeratologiniai kontaktiniai lęšiai, naudojami tik naktį, sumažina trumparegystę ir pristabdo trumparegystės progresą.

Šioje srityje vykdoma daugiau tyrimų, tačiau išvada viena – akių priežiūros profesionalai pastebėjo, kad ortokeratologiniai lęšiai vienareikšmiškai daro gerą įtaką trumparegystės gydyme, todėl juos dažniausiai ir skiria šį regėjimo sutrikimą turintiems žmonėms. Tikima, kad ankstyvosiose trumparegystės stadijose jie apie 69% pristabdo jos vystymąsi, todėl paprastai išrašomi vaikams.

Kontaktiniai lęšiai geresnis pasirinkimas sportuojant

Nešiodami akinius vaikai sportuodami gali netyčia susižeisti, jei juos sulaužytų ir pan., o su kontaktiniais lęšiais tokių problemų nekyla. Be to, kontaktiniai lęšiai užtikrina periferinį regėjimą, kas labai svarbu sportuojant, nes akinių rėmeliai paprastai labai riboja regėjimo lauką.

Daugelis vaikų mieliau rinktųsi kontaktinius lęšius nei akinius.

Vaikų ir paauglių pasitikėjimas savimi yra glaudžiai susijęs su tuo, kaip jie atrodo. Jei jiems nepatinka tai, kaip atrodo su akiniais, tai gali turėti didelės įtakos jų asmenybei, mokyklinei veiklai ir net ateičiai. Vos pradėję nešioti kontaktinius lęšius, didžioji dauguma vaikų atsikrato moksliukų etiketės ir išlenda iš savo kiauto – pradeda aktyviau gyventi tiek mokykliniame, tiek visuomeniniame gyvenime.

Remiantis tyrimų duomenimis, vaikai netgi geriau prižiūri kontaktinius lęšius nei suaugusieji, todėl vis dažniau jie rekomenduojami ir vaikams, nors joks gydytojas nepaskirs kontaktinių lęšių, jei vaikas paprasčiausiai jiems nepasiruošęs ir nėra tinkamos priežasties juos nešioti. Neskubama juos paskirti ir jei vaikas negali jų tinkamai prižiūrėti. Pasikonsultuokite su savo akių gydytoju ir jis Jums padės apsispręsti, patars, ką Jūsų vaikui rinktis – akinius ar kontaktinius lęšius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *