Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Nešiojate akinius? Jei taip, greičiausiai net nežinote, kiek privalumų, lyginant su akiniais turi kontaktiniai lęšiai. Pasinaudokite trumpu akinių ir kontaktinių lęšių palyginimu ir nuspręskite, kuriai regėjimo koregavimo priemonei vis tik teiksite pirmenybę.

– Nešiojant akinius, tarp akies ir lęšio esantis atstumas kartais iškraipo vaizdą, o kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies, todėl jie perteikia natūralesnį vaizdą.

– Su akiniais periferinis matymas gana prastas, o kontaktinių lęšių pagalba fokusuojamas pilnas vaizdas, tai ypatingai svarbu jei sportuojate, ar vairuojate – kai turite matyti kuo daugiau, kas vyksta aplink.

– Būdami su akiniais, nuolat matote jų rėmelį, o taip pat ir šorinės lęšių dalies atspindžius. Su kontaktiniais lęšiais, nėra jokių erzinančių regimų kliūčių, o taip pat ir atspindžių.

– Akiniai nelabai patogūs, nes jaučiamas jų svoris ant veido ir ausų, o taip pat periodiškai reikia juos paveržti ar kitaip koreguoti. Nešiojant kontaktinius lęšius, jaučiamas komfortas, jie neslysta nosimi žemyn, todėl jų nereikia nuolat taisyti.

– Akinių lęšiai esant temperatūros pokyčiams rasoja, o kontaktiniai lęšiai ne.

– Madingi ir nebrangūs nereceptiniai akiniai nuo saulės paprastai nėra pasirinkimas, jei nešiojate akinius, o nešiodami kontaktinius lęšius, galite rinktis praktiškai bet kuriuos, Jums patinkančius ir tinkančius akinius nuo saulės.

– Akinių rėmeliai vienaip ar kitaip reikalauja jų derinimo prie aprangos, o kontaktiniai lęšiai tinka prie bet kokios aprangos.

– Nepatogu nešioti akinius lyjant ar sningant – kontaktiniai lęšiai nekaupia kritulių ir neišlieja regimo vaizdo.

– Akiniai tam tikra prasme atitolina Jūsų akis nuo natūralaus pasaulio, nes viską matote pro stiklus su rėmeliais, o kontaktiniai lęšiai leidžia žmonėms pilnai matyti Jūsų akis.

Nors akiniai ir kontaktiniai lęšiai turi daug skirtumų, jie turi ir panašumų, kurie juos vienija:

– Ir akiniai, ir kontaktiniai lęšiai reikalauja priežiūros – juos reikia kruopščiai valyti ir kitaip prižiūrėti.

– Akinius reikia apipurkšti specialiu skysčiu porą kartų per dieną ir nuvalyti, o kontaktinius lęšius (jei ne vienadieniai) kas vakarą išsiimti ir valyti bei palikti nakčiai specialiuose konteineriuose su lęšių skysčiu.

– Tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai gali koreguoti astigmatizmą;

– Akiniai ir kontaktiniai lęšiai prieinami praktiškai kiekvienam, tik akiniams gali tekti vienu metu pakloti nemenką sumą, o kontaktiniams lęšiams išleisite kas mėnesį, kas ketvirtį, ar kas metus, priklausomai nuo to, kokius kontaktinius lęšius pasirinksite.

Jei įvertinę visus akinių ir kontaktinių lęšių privalumus ir trūkumus, vis tik nusprendėte pasirinkti kontaktinius lęšius, rekomenduojame akinius vis tiek pasilikti, jie Jums pravers jei suplėšytumėte ar pamestumėte kontaktinį lęšį, taip pat plaukiojant ir esant kitomis įvairioms situacijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *