10 faktų apie kontaktinius lęšius

Jei nešiojate ar ketinate įsigyti pirmuosius kontaktinius lęšius, patariame susipažinti su pagrindiniais faktais apie šią regėjimo koregavimo priemonę:

1. Kontaktiniai lęšiai – tai regos koregavimo priemonė, skirta dėti ant akies lęšiuko išorinio sluoksnio.

2. Kontaktiniai lęšiai daugiausiai laikosi prilipę prie akies ašarų plėvelės, ir kiek mažiau prilaikomi išorinio akies voko spaudimo.

3. Mirksint, vokai švelniai slysta per kontaktinių lęšių paviršių ir leidžia jiems labai nežymiai judėti. Šis kontaktinių lęšių judėjimas leidžia aprūpinti akies rageną ašaromis, padedančiomis palaikyti akies drėgmę, o taip pat nuplaunančiomis nešvarumus, besikaupiančius tarp akies ir kontaktinių lęšių.

4. Kontaktiniai lęšiai skirti visų pirma, regėjimo sutrikimams koreguoti: miopijai (trumparegystei), hipermetropijai (toliaregystei), astigmatizmui (regėjimo ydai) ir skaitymui. Esant išvardintiems regėjimo sutrikimams, šviesa akies tinklainėje (kuri šviesą paverčia elektrocheminiais impulsais) fokusuojama netinkamai. Šviesos netinkamo fokusavimo tinklainėje rezultatas – išplaukęs, neryškus vaizdas, todėl reikalingi lęšiai regėjimo koregavimui.

5. Įdėjus kontaktinius lęšius ant akies ragenos, jie veikia kaip pradinis akies optinis elementas. Kontaktinių lęšių optika derinama su akies optika, taip tinkamai sufokusuojant šviesą akies tinklainėje. Rezultatas – ryškus ir aiškus regėjimas.

6. Dažnas kontaktinių lęšių keitimas paprastai reiškia geresnę akių sveikatą. Naudinga turėti atsarginę lęšių porą ir tam, kad galėtumėte nedelsdami pakeisti juos naujais, jei netyčia pamestumėte, ar suplėšytumėte lęšį.

7. Nešiojant kontaktinius lęšius, patartina bent kartą per savaitę leisti akims pailsėti, lęšius pakeitus akiniais.

8. Simptomai, kad Jūsų akys pavargo ir reikia leisti joms apilsėti nuo kontaktinių lęšių: paraudimas, deginantis jausmas akyse, sausumas, susiliejęs vaizdas ir ratilų matymas aplink šviesą. Pajutus nors vieną iš išvardintų simptomų, reikėtų nedelsiant išsiimti kontaktinius lęšius, nes jie gali sukelti akių infekciją ir rimtesnius susirgimus. Reguliariai lankykitės pas savo akių gydytoją konsultacijai ir regėjimo tikrinimui (bent kartą per pusmetį) ir tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius.

9. Kontaktinius lęšius privaloma keisti griežtai pagal planą, priklausomai nuo jų nešiojimo trukmės – kasdien, kas dvi savaites, kas mėnesį, ketvirtį ar kartą per metus. Dažniau keičiamų kontaktinių lęšių pakuotėje paprastai yra 4-6 lęšiai.

10. Prieš įdedant ir išimant kontaktinius lęšius, būtina kruopščiai nusiplauti rankas. Pažeistų (suplėšytų) kontaktinių lęšių nešioti negalima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *